Facebook, Snapchat’in o özelliğini aldı.

Facebook geçtiğimiz günlerde Messenger’da gönderilen fotoğrafların ve görsellerin çözünürlüğünü yükseltmişti. Şimdi başka bir yeniliği daha test ediyor.

Eğer Snapchat kullanıyorsanız Snapstreaks adındaki özelliği biliyorsunuzdur. Arkadaşlarınızın isimlerinin yanında emojiler olur, işte Streaks dedikleri de bu emojiler oluyor. Görünüşe göre Facebook, Snapstreaks’i Messenger’a ekledi ve test etmeye başladı.

 Mashable’ın haberine göre çarşamba günü az sayıda kullanıcı grubu, uygulamalarında yeni özelliği gördü ve pop-up’la (Pop-up: Ufak bir bilgilendirme penceresi) karşılaştı. Test kullanıcılarının bildirdiklerine göre arkadaş listelerinde bazı kişilerin yanında emojiler ortaya çıkmış. Yani Snapchat’in Snapstreaks özelliği gibi..
 Bu emojiler bilgilendirme yapıyor. Mesela birkaç gün boyunca listenizdeki bir kişiyle mesajlaştınız diyelim. Bu kişinin yanında yıldırım simgesi çıkıyor. Yıldırım emojisi, o kişiyle son günlerde sıklıkla mesajlaştığınızı gösteriyor..
 Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, Messenger’daki Streaks özelliğini mesajlaşılan kişiyle ilgili bazı detayları görmenin eğlenceli bir yolu olduğunu belirtti. Facebook bu özelliği her ne kadar “Eğlenceli bir olgu” olarak vurgulasa da, aynı özellik Snapchat’te de bulunuyor..

.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir