Boston Dynamics, SpotMini robotunun “sevimlisini” görücüye çıkarttı [ Video]

Boston Dynamics, SpotMini robotunun “sevimlisini” görücüye çıkarttı [ Video]

Google tarafından 2013 yılında satın alınan ve 2017’de SoftBank’e satılan robot şirketi Boston Dynamics, kısa süre önce SpotMini robotunun yenisi görücüye çıkarttı Boston Dynamics SpotMini

ATLAS, WildCat, Big Dog, Petman ve Cheetah gibi üst düzey robotların altına imzasını atan Boston Dynamics, SpotMini’yi ilk olarak 2016’de tanıtmıştı. Başlangıçta oldukça korkutucu bir kafaya sahip olan robot, artık çok daha modern ve evcil görünüyor. Dış tasarımı ve hareketleri itibariyle bir köpeği andıran yeni SpotMini, yayınlanan kısa videoda da görüldüğü üzere artık daha sessiz çalışıyor. Hareket kabiliyetinin ciddi oranda arttırıldığı da gözlenen robot, ön kısmında çevresini üç boyutlu olarak görebilecek kamera sistemi barındırıyor. Otonom olarak hareket etme kabiliyeti bulunan robot, şimdilik hangi amaçlar hedeflenerek üretilmiş bilinmiyor. Şirketin diğer robotları gibi askeri alana yönelik olmadığı düşünülen yeni SpotMini, sarı rengiyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Boston Dynamics çalışmaları sürdürüyor

Yeni robotu hakkında aşağıdaki 24 saniyelik videoyu yayınlayan Boston Dynamics, detaylı bilgilerin yakın zaman içerisinde verileceğini belirtiyor. Biliyorsunuz, firmanın robotları dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Google’ın istediği geri dönüşü alamadığı için sattığı şirketin çalışmalarına aktif olarak devam ettiğini de görmek oldukça güzel. Tüm bu gelişmelere bakılırsa gelecekte bu robotlardan çok daha fazla göreceğiz.

Video

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir