LG Q6 Etkileyici Tasarımı

ETKİLEYİCİ TASARIM

Öncelikle LG Q6, segmentinden beklenmeyecek bir hamleyle metal gövde tasarımını tercih ediyor. Çok şık görünen cihaz, bir o kadar da dayanıklı.

lg q6 platinum ile ilgili görsel sonucuÖzellikle siyah gövdeye sahip model tasarım açısından dikkatleri üzerine çekerken, metal gövdenin biraz parmak izi tuttuğunu itiraf etmemiz gerek. LG Q6’nın bizi şaşırtan yanı elbette metal gövdesi değil sadece. “Çerçevesiz ekran” vizyonunu alt segmentlere hızlı bir şekilde taşıyan LG, Q6’da da kullanıcılara 18:9 ekran oranı sunuyor. 5,5 inçlik ekran boyutuyla dev bir deneyim sunan cihazın ekranı 2160×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Açıkçası fiyatıyla kıyaslandığında cihazın 18:9 ekranı erişilebilir yapması bizim için bir artı olarak yansıyor. Cihazın ekran performansı oldukça başarılı. Görsel açıdan zengin bir deneyim sunuyor. 18:9 ekran oranına göre uygulamaları da ekrana sığdırabiliyorsunuz. Alt segment model olduğu için cihaz USB Type C yerine microUSB girişiyle geliyor. Type C olmasını tercih ederdik elbette…


Cihazın tasarımındaki en büyük eksiklik ise parmak izi sensörüne yer verilmemiş olması gibi görünüyor ancak Q6 parmak izi sensörü yokluğunu Yüz Tanıma ile kapatmış. Cihaza yüzünüzü tanıttıktan sonra kilit ekranını sadece ekrana bakarak açabiliyorsunuz. Gözlüklü olarak tanıttığımız yüzümüzü, gözlüksüz halimizle de tanıyan Yüz Tanıma yönteminin çok hızlı çalıştığını da söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir