Konsept savaşları kızışıyor; İşte Audi’nin “göz kamaştırıcı” projelerinden ilk ipuçları

Konsept savaşları kızışıyor; İşte Audi’nin “göz kamaştırıcı” projelerinden ilk ipuçları

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacak olan konseptler büyük sürprizleri beraberinde getirebilir.

Temmuz ayında özel bir etkinlik kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği yeni jenerasyon A8 ile Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gözleri üzerine toplaması beklenen Audi ana yemeğiyle sunduğu tadı, tanıtacağı yeni konseptleriyle tatlı kıvamında taçlandırmak istiyor. Yeni A8 ile birlikte otonom sürüşe en ciddi adımını atan marka, yapay zekayla güçlendirdiği otomatik pilotuyla verdiği gelecek mesajını sürücüsüz konseptleriyle güçlendirecek. Resmi tanıtım öncesi iki kare ipucu görseli paylaşan Audi resmi kaynakları, iki tane olması beklenen konseptiyle ilgili şimdilik teknik bir veri paylaşmış değil.


Her ikisinin de elektrikli üniteye sahip olması beklenen konseptlerin ilkinde coupe formlu SUV hatları yer alacağı ifade edildiğini ilk adımda belirtmekte fayda var. Bu yıl içerisinde tanıtılan E-Tron Sportback tabanlı olması beklenen modelin beş metreye yaklaşan ebatlara ve 500 beygir civarında bir güce sahip olacağı da kaynaklardan gelen gayrı resmi detaylar arasında.

Tanıtılacağı söylenen ikinci konseptinde D segmentinde olacağı söylenirken Audi’nin bu modelle ilgili yaptığı “Gerek iç gerekse dış yapısıyla göz kamaştırıcı.” açıklamasının beklentileri bir hayli artırdığını söyleyebiliriz. En az dördüncü seviye otonom sürüş teknolojisiyle donatılması beklenen modellerle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir